
onsemi
Product No:
N01S830BAT22I
Manufacturer:
Package:
8-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC SRAM 1MBIT SPI 20MHZ 8TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.997
4.997
10
4.5296
45.296
25
4.43156
110.789
50
4.40781
220.3905
100
3.952095
395.2095
250
3.937712
984.428
500
3.793844
1896.922
1000
3.60678
3606.78
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Technology | SRAM |
| Memory Size | 1Mbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | SRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 20 MHz |
| Memory Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 5.5V |
| Base Product Number | N01S830 |
| Memory Organization | 128K x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |