
onsemi
Product No:
N24S64BC4DYT3G
Manufacturer:
Package:
4-WLCSP (0.77x0.77)
Batch:
-
Description:
IC EEPROM 64KBIT I2C 1MHZ 4WLCSP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.247
0.247
10
0.24225
2.4225
25
0.22496
5.624
50
0.22363
11.1815
100
0.19855
19.855
250
0.196042
49.0105
500
0.193078
96.539
1000
0.18791
187.91
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | EEPROM |
| Access Time | 400 ns |
| Memory Size | 64Kbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | EEPROM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-XFBGA, WLCSP |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 1 MHz |
| Memory Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 5.5V |
| Base Product Number | N24S64 |
| Memory Organization | 8K x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 4-WLCSP (0.77x0.77) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 5ms |