
Amphenol Anytek
Product No:
N50200300000G
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
QUICK CONNECT_2P,ORANGE COLOR
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.25745
2.5745
25
0.19228
4.807
50
0.17138
8.569
100
0.16796
16.796
250
0.147782
36.9455
500
0.134349
67.1745
1000
0.120916
120.916
5000
0.090687
453.435
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol Anytek |
| Type | Plug, Female Sockets |
| Color | Orange |
| Pitch | 0.157" (4.00mm) |
| Series | N5 |
| Package | Box |
| Features | - |
| Screw Size | - |
| Current - UL | 24 A |
| Voltage - UL | 300 V |
| Current - IEC | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Torque - Screw | - |
| Plug Wire Entry | 180° |
| Contact Material | - |
| Housing Material | - |
| Number of Levels | 1 |
| Insulation Height | 0.274" (6.95mm) |
| Termination Style | Screwless - Push-In Spring |
| Wire Strip Length | 11mm |
| Header Orientation | - |
| Ingress Protection | - |
| Contact Tail Length | - |
| Number of Positions | 2 |
| Positions Per Level | 2 |
| Contact Mating Finish | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Wire Gauge or Range - AWG | - |
| Wire Gauge or Range - mm² | - |
| Material Flammability Rating | - |