
onsemi
Product No:
NC7NZ17L8X
Manufacturer:
Package:
8-MicroPak™
Batch:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 8MICROPAK
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.608
0.608
10
0.5225
5.225
25
0.48792
12.198
100
0.36252
36.252
250
0.306698
76.6745
500
0.292771
146.3855
1000
0.216096
216.096
2500
0.20215
505.375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 7NZ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-UFQFN |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 3 |
| Base Product Number | NC7NZ17 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-MicroPak™ |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |