
onsemi
Product No:
NC7SP17FHX
Manufacturer:
Package:
6-MicroPak2™
Batch:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V 6MICROPK2
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.2983
2.983
25
0.26904
6.726
100
0.146775
14.6775
250
0.141892
35.473
500
0.127224
63.612
1000
0.097869
97.869
2500
0.088084
220.21
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 7SP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-UFDFN |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Supply | 0.9V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | NC7SP17 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 6-MicroPak2™ |
| Current - Output High, Low | 2.6mA, 2.6mA |
| Number of Bits per Element | 1 |