
onsemi
Product No:
NC7SV17L6X
Manufacturer:
Package:
6-MicroPak
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V 6MICROPAK
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5415
0.5415
10
0.46455
4.6455
25
0.4332
10.83
100
0.32186
32.186
250
0.272308
68.077
500
0.25992
129.96
1000
0.191852
191.852
2500
0.179474
448.685
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 7SV |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-UFDFN |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Supply | 0.9V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | NC7SV17 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 6-MicroPak |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 1 |