
onsemi
Product No:
NC7SZ126M5X-L22090
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.29735
2.9735
25
0.2679
6.6975
100
0.146205
14.6205
250
0.14136
35.34
500
0.12673
63.365
1000
0.097489
97.489
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 7SZ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | NC7SZ126 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |