
onsemi
Product No:
NC7WZ17P6X-L22347
Manufacturer:
Package:
SC-70-6
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V SC70-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.437
0.437
10
0.32585
3.2585
25
0.28538
7.1345
100
0.163115
16.3115
250
0.152912
38.228
500
0.122341
61.1705
1000
0.093794
93.794
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 7WZ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 7WZ17 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |