
onsemi
Product No:
NC7WZ241L8X
Manufacturer:
Package:
8-MicroPak™
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 8MICROPAK
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5225
0.5225
10
0.44555
4.4555
25
0.41534
10.3835
100
0.30856
30.856
250
0.261136
65.284
500
0.249242
124.621
1000
0.183968
183.968
2500
0.172102
430.255
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 7WZ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-UFQFN |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | NC7WZ241 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-MicroPak™ |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |