NCP-3200-48CAN
MEAN WELL USA Inc.
Product No:
NCP-3200-48CAN
Description:
O/P +48V67A
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Type Enclosed
Series NCP-3200 (3.2kW)
Package Box
Efficiency 94.5%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 3.216kW
Standard Number 62368-1
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 400 VDC
Size / Dimension 12.80" L x 4.21" W x 1.61" H (325.1mm x 106.9mm x 40.9mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 67 A
Voltage - Output 1 48V
Voltage - Output 6 -
Voltage - Isolation 500 V
Minimum Load Required -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)