NCP114AMX105TCG
onsemi
Product No:
NCP114AMX105TCG
Package:
4-UDFN (1.0x1.0)
Description:
IC REG LINEAR 1.05V 300MA 4UDFN
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 5650
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr onsemi
PSRR 75dB (1kHz)
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-UDFN Exposed Pad
Product Status Active
Control Features Enable
Current - Output 300mA
Base Product Number NCP114
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage Dropout (Max) -
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 4-UDFN (1.0x1.0)
Current - Quiescent (Iq) 95 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.05V