NCP134AMX105TCG
onsemi
Product No:
NCP134AMX105TCG
Package:
4-XDFN (1.2x1.2)
Description:
IC REG LINEAR 1.05V 500MA 4XDFN
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 969
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr onsemi
PSRR 80dB ~ 70dB (1kHz)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-XDFN Exposed Pad
Product Status Active
Control Features Enable
Current - Output 500mA
Base Product Number NCP134
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage Dropout (Max) 0.25V @ 500mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 4-XDFN (1.2x1.2)
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.05V