
onsemi
Product No:
NCS2003SN2T1G
Manufacturer:
Package:
5-TSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 5TSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7505
0.7505
10
0.6612
6.612
25
0.62092
15.523
100
0.47082
47.082
250
0.400672
100.168
500
0.380646
190.323
1000
0.2905
290.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 14V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 300µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | NCS2003 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 7 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Current - Output / Channel | 96 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.7 V |