
onsemi
Product No:
NCS20062DMR2G
Manufacturer:
Package:
8-MSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8MSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.779
0.779
10
0.684
6.84
25
0.64258
16.0645
100
0.487065
48.7065
250
0.414504
103.626
500
0.393775
196.8875
1000
0.300514
300.514
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.2V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 140µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | NCS20062 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Current - Output / Channel | 19 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |