
onsemi
Product No:
NCS20091MUTAG
Manufacturer:
Package:
6-UDFN (1.6x1.6)
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 6UDFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5415
0.5415
10
0.46265
4.6265
25
0.43206
10.8015
100
0.320815
32.0815
250
0.271472
67.868
500
0.259122
129.561
1000
0.191254
191.254
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.15V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 6-UFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 23µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | NCS20091 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 350 kHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 6-UDFN (1.6x1.6) |
| Current - Output / Channel | 8.5 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |