
onsemi
Product No:
NCS20091SQ3T2G
Manufacturer:
Package:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SC88A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6175
0.6175
10
0.5263
5.263
25
0.49172
12.293
100
0.36518
36.518
250
0.309054
77.2635
500
0.294994
147.497
1000
0.21773
217.73
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.15V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 23µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | NCS20091 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 350 kHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
| Current - Output / Channel | 8.5 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |