
onsemi
Product No:
NCS20092DTBR2G
Manufacturer:
Package:
8-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8265
0.8265
10
0.7258
7.258
25
0.68134
17.0335
100
0.51661
51.661
250
0.43966
109.915
500
0.417658
208.829
1000
0.318744
318.744
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.15V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 23µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | NCS20092 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 350 kHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 8.5 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |