
onsemi
Product No:
NCS20166SN2T1G
Manufacturer:
Package:
SC-74A
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SC74A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.406
1.406
10
1.25685
12.5685
25
1.1932
29.83
100
0.91618
91.618
250
0.809628
202.407
500
0.767011
383.5055
1000
0.596562
596.562
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 6V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | NCS20166 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Voltage - Input Offset | 50 µV |
| Supplier Device Package | SC-74A |
| Current - Output / Channel | 25 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |