
onsemi
Product No:
NCS210RMUTAG
Manufacturer:
Package:
10-UQFN (1.4x1.8)
Batch:
-
Description:
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT 10UQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8455
0.8455
10
0.7581
7.581
25
0.71934
17.9835
100
0.552425
55.2425
250
0.488224
122.056
500
0.462517
231.2585
1000
0.359736
359.736
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Zero-Drift |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 40 kHz |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Package / Case | 10-UFQFN |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 40µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | NCS210 |
| Current - Input Bias | 39 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input Offset | 0.55 µV |
| Supplier Device Package | 10-UQFN (1.4x1.8) |
| Voltage - Supply Span (Max) | 26 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.2 V |