
onsemi
Product No:
NCS214RMUTAG
Manufacturer:
Package:
10-UQFN (1.4x1.8)
Batch:
-
Description:
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT 10UQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.2445
1.2445
10
1.1115
11.115
25
1.05488
26.372
100
0.810065
81.0065
250
0.71592
178.98
500
0.678224
339.112
1000
0.527516
527.516
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Zero-Drift |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 60 kHz |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Package / Case | 10-UFQFN |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 40µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | NCS214 |
| Current - Input Bias | 39 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input Offset | 1 µV |
| Supplier Device Package | 10-UQFN (1.4x1.8) |
| Voltage - Supply Span (Max) | 26 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.2 V |