
onsemi
Product No:
NCS21802MUTBG
Manufacturer:
Package:
8-UDFN (2x2)
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8UDFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.2825
1.2825
10
1.1457
11.457
25
1.08718
27.1795
100
0.83467
83.467
250
0.737618
184.4045
500
0.698782
349.391
1000
0.543495
543.495
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100, Zero-Drift |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.7V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-UFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 75µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | NCS21802 |
| Current - Input Bias | 60 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 1.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 2 µV |
| Supplier Device Package | 8-UDFN (2x2) |
| Current - Output / Channel | 38 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |