
onsemi
Product No:
NCS21914DR2G
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP ZER-DRIFT 4CIRC 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.622
2.622
10
2.3522
23.522
25
2.22376
55.594
100
1.82837
182.837
250
1.640536
410.134
500
1.581256
790.628
1000
1.31442
1314.42
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100, Zero-Drift |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.6V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 475µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | NCS21914 |
| Current - Input Bias | 100 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 µV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 18 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |