
onsemi
Product No:
NCS325SN2T1G
Manufacturer:
Package:
5-TSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP ZERO-DRIFT 1 CIRC 5TSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.703
0.703
10
0.6194
6.194
25
0.5814
14.535
100
0.4408
44.08
250
0.375174
93.7935
500
0.356402
178.201
1000
0.271994
271.994
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.16V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 21µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | NCS325 |
| Current - Input Bias | 50 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 350 kHz |
| Voltage - Input Offset | 14 µV |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Current - Output / Channel | 5 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |