
onsemi
Product No:
NCS333ASN2T1G
Manufacturer:
Package:
5-TSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP ZERO-DRIFT 1 CIRC 5TSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8265
0.8265
10
0.73055
7.3055
25
0.68666
17.1665
100
0.52041
52.041
250
0.44289
110.7225
500
0.420755
210.3775
1000
0.32111
321.11
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.15V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 60 kHz |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 21µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | NCS333 |
| Current - Input Bias | 60 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Gain Bandwidth Product | 350 kHz |
| Voltage - Input Offset | 3.5 µV |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Current - Output / Channel | 25 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |