
onsemi
Product No:
NCV2001SQ2T2G
Manufacturer:
Package:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SC88A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8645
0.8645
10
0.7695
7.695
25
0.73074
18.2685
100
0.56107
56.107
250
0.495862
123.9655
500
0.469775
234.8875
1000
0.36538
365.38
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.6V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 820µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | NCV2001 |
| Current - Input Bias | 10 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.4 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
| Current - Output / Channel | 96 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 7 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 0.9 V |