
onsemi
Product No:
NCV20032DMR2G
Manufacturer:
Package:
8-MSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8MSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7885
0.7885
10
0.70775
7.0775
25
0.67184
16.796
100
0.515755
51.5755
250
0.455772
113.943
500
0.431775
215.8875
1000
0.335825
335.825
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 8V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 275µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | NCV20032 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 7 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Current - Output / Channel | 14 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.7 V |