
onsemi
Product No:
NCV20061SN3T1G
Manufacturer:
Package:
5-TSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 5TSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5415
0.5415
10
0.475
4.75
25
0.44612
11.153
100
0.3382
33.82
250
0.28785
71.9625
500
0.273448
136.724
1000
0.208696
208.696
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.2V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 140µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | NCV20061 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Current - Output / Channel | 19 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |