
onsemi
Product No:
NCV20072DR2G
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8265
0.8265
10
0.7315
7.315
25
0.68704
17.176
100
0.520885
52.0885
250
0.443308
110.827
500
0.421116
210.558
1000
0.321385
321.385
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 2.4V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 420µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | NCV20072 |
| Current - Input Bias | 5 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 3.2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.3 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 65 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |