
onsemi
Product No:
NCV20084DTBR2G
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7385
1.7385
10
1.558
15.58
25
1.46946
36.7365
100
1.175625
117.5625
250
1.028622
257.1555
500
0.999248
499.624
1000
0.793516
793.516
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.4V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 48µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | NCV20084 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 1.2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 mV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 15 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |