
onsemi
Product No:
NCV21801SN2T1G
Manufacturer:
Package:
5-TSOP
Batch:
-
Description:
NCV21801 - PRECISION OP AMPLIFIE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.4725
1.4725
10
1.3167
13.167
25
1.2502
31.255
100
0.95988
95.988
250
0.848274
212.0685
500
0.803624
401.812
1000
0.625034
625.034
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.7V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 75µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 60 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 1.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 2 µV |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Current - Output / Channel | 38 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |