
onsemi
Product No:
NCV21912DR2G
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP ZER-DRIFT 2CIRC 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.356
2.356
10
2.11755
21.1755
25
1.99804
49.951
100
1.598375
159.8375
250
1.398552
349.638
500
1.358576
679.288
1000
1.078877
1078.877
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100, Zero-Drift |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.6V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 475µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | NCV21912 |
| Current - Input Bias | 100 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 18 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |