
onsemi
Product No:
NCV2333DMR2G
Manufacturer:
Package:
8-MSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP ZERO-DRIFT 2 CIRC 8MSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.6815
1.6815
10
1.50955
15.0955
25
1.42348
35.587
100
1.138955
113.8955
250
0.99655
249.1375
500
0.968088
484.044
1000
0.768778
768.778
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.15V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 60 kHz |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 28µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | NCV2333 |
| Current - Input Bias | 60 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 270 kHz |
| Voltage - Input Offset | 6 µV |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Current - Output / Channel | 11 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |