
onsemi
Product No:
NCV571SN10T1G
Manufacturer:
Package:
5-TSOP
Batch:
-
Description:
IC REG LINEAR 1V 150MA 5TSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.741
0.741
10
0.6555
6.555
25
0.6156
15.39
100
0.466735
46.6735
250
0.397252
99.313
500
0.377378
188.689
1000
0.287992
287.992
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| PSRR | - |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Product Status | Obsolete |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 150mA |
| Base Product Number | NCV571 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 12V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.65V @ 10mA |
| Current - Supply (Max) | 8 µA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Current - Quiescent (Iq) | 1 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1V |