
onsemi
Product No:
NCV59745AMW100TAG
Manufacturer:
Package:
20-QFNW (4x4)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG LINEAR 1V 3A 20QFNW
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.337
2.337
10
2.10235
21.0235
25
1.98322
49.5805
100
1.586405
158.6405
250
1.38814
347.035
500
1.348468
674.234
1000
1.07085
1070.85
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| PSRR | 75dB ~ 18dB (1kHz ~ 3MHz) |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Package / Case | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable, Power Good, Soft Start |
| Current - Output | 3A |
| Base Product Number | NCV59745 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.4V @ 3A |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 20-QFNW (4x4) |
| Current - Quiescent (Iq) | 2 mA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1V |