
onsemi
Product No:
NCV59748MLADJTBG
Manufacturer:
Package:
10-DFNW (3x3)
Batch:
-
Description:
IC REG LIN POS ADJ 1.5A 10DFNW
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.463
1.463
10
1.31195
13.1195
25
1.24526
31.1315
100
0.956175
95.6175
250
0.844968
211.242
500
0.800508
400.254
1000
0.62262
622.62
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| PSRR | 75dB (1kHz) |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 1.5A |
| Base Product Number | NCV59748 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.165V @ 1.5A |
| Voltage - Output (Max) | 3.6V |
| Supplier Device Package | 10-DFNW (3x3) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |