NCW0406MC5107FP500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
NCW0406MC5107FP500
Package:
0406
Batch:
Datasheet:
Description:
NCW 0406-50 1% AT P5 0R51
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 9950
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series NCW 0406 AT
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance ±1%
Resistance 510 mOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.3W
Package / Case Wide 0604 (1610 Metric), 0406
Product Status Active
Size / Dimension 0.039" L x 0.059" W (1.00mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0406
Temperature Coefficient ±50ppm/°C