NCW0612MC2507FP500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
NCW0612MC2507FP500
Package:
0612
Batch:
Datasheet:
Description:
NCW 0612-50 1% AT P5 R25
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1766
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series NCW 0612 AT
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance ±1%
Resistance 250 mOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.122" W (1.60mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0612
Temperature Coefficient ±50ppm/°C