
onsemi
Product No:
NE5517DR2G
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP TRANSCOND 2 CIRC 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.268
3.268
10
2.9336
29.336
25
2.77362
69.3405
100
2.28057
228.057
250
2.046376
511.594
500
1.972428
986.214
1000
1.639576
1639.576
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 50V/µs |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Transconductance |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.6mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | NE5517 |
| Current - Input Bias | 400 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 400 µV |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Current - Output / Channel | 500 µA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 44 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |