
onsemi
Product No:
NE5532AD8R2G
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.843
1.843
10
1.65775
16.5775
25
1.5637
39.0925
100
1.25096
125.096
250
1.094628
273.657
500
1.063354
531.677
1000
0.844426
844.426
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 9V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 8mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | NE5532 |
| Current - Input Bias | 300 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 38 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 40 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 6 V |