
Texas Instruments
Product No:
NE5534AD
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.0735
1.0735
10
0.96235
9.6235
25
0.91314
22.8285
100
0.750025
75.0025
250
0.7011
175.275
500
0.619571
309.7855
1000
0.489136
489.136
2500
0.456522
1141.305
5000
0.433704
2168.52
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 13V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Current - Supply | 4mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | NE5534 |
| Current - Input Bias | 500 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 38 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 30 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 10 V |