
YAGEO
Product No:
NKN200JT-73-20R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 20 OHM 5% 2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6365
0.6365
10
0.45125
4.5125
25
0.35226
8.8065
50
0.29792
14.896
100
0.234745
23.4745
250
0.198626
49.6565
500
0.162507
81.2535
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | NKN |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 20 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.209" Dia x 0.610" L (5.30mm x 15.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | - |