
onsemi
Product No:
NL17SG00DFT2G
Manufacturer:
Package:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Batch:
-
Description:
IC GATE NAND 1CH 2-INP SC88A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3515
0.3515
10
0.26505
2.6505
25
0.2318
5.795
100
0.13243
13.243
250
0.124146
31.0365
500
0.099313
49.6565
1000
0.076133
76.133
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | MiniGate™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | NAND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Obsolete |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 0.9V ~ 3.6V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 17SG00 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 500 nA |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4.9ns @ 3.3V, 30pF |