NL17SG00MU1TCG
onsemi
Product No:
NL17SG00MU1TCG
Manufacturer:
onsemi
Package:
6-UDFN (1.45x1)
Batch:
Datasheet:
Description:
MOSFET N/P-CH
User Guide
Mfr onsemi
Series -
Package Bulk
Features -
Logic Type NAND Gate
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-UFDFN
Product Status Active
Number of Inputs 2
Voltage - Supply 0.9V ~ 3.6V
Number of Circuits 1
Base Product Number 17SG00
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Input Logic Level - Low 0.7V ~ 0.8V
Supplier Device Package 6-UDFN (1.45x1)
Input Logic Level - High 1.7V ~ 2V
Current - Quiescent (Max) 500 nA
Current - Output High, Low 8mA, 8mA
Max Propagation Delay @ V, Max CL 4.9ns @ 3.3V, 30pF