
onsemi
Product No:
NL17SG17DFT2G
Manufacturer:
Package:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 3.6V SC88A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.3116
3.116
25
0.27284
6.821
100
0.1558
15.58
250
0.146072
36.518
500
0.116869
58.4345
1000
0.089594
89.594
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | MiniGate™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Supply | 0.9V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | NL17SG17 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |