NL17SG32DFT2G
onsemi
Product No:
NL17SG32DFT2G
Package:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Description:
IC GATE OR 1CH 2-INP SC88A
User Guide
Mfr onsemi
Series MiniGate™
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Logic Type OR Gate
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Product Status Active
Number of Inputs 2
Voltage - Supply 0.9V ~ 3.6V
Number of Circuits 1
Base Product Number 17SG32
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Input Logic Level - Low 0.7V ~ 0.8V
Supplier Device Package SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Input Logic Level - High 1.7V ~ 2V
Current - Quiescent (Max) 500 nA
Current - Output High, Low 8mA, 8mA
Max Propagation Delay @ V, Max CL 4.4ns @ 3.3V, 30pF