
onsemi
Product No:
NL17SV16XV5T2G
Manufacturer:
Package:
SOT-553
Batch:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V SOT553
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.342
0.342
10
0.25555
2.5555
25
0.22382
5.5955
100
0.127775
12.7775
250
0.119814
29.9535
500
0.095855
47.9275
1000
0.073492
73.492
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 17SV |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-553 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 0.9V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | NL17SV16 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-553 |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 1 |