
onsemi
Product No:
NL17SZ08EDFT2G
Manufacturer:
Package:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE AND 1CH 2-INP SC88A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2755
0.2755
10
0.22895
2.2895
25
0.19152
4.788
100
0.106495
10.6495
250
0.093708
23.427
500
0.079876
39.938
1000
0.054321
54.321
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 17SZ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | AND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Obsolete |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 17SZ08 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Input Logic Level - Low | 0.08V ~ 0.55V |
| Supplier Device Package | SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
| Input Logic Level - High | 1.29V ~ 4V |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4.5ns @ 5V, 50pF |