
onsemi
Product No:
NL17SZ14DFT2G
Manufacturer:
Package:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Batch:
-
Description:
IC INVERT SCHMITT 1CH 1-IN SC88A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3135
0.3135
10
0.23275
2.3275
25
0.20368
5.092
100
0.11628
11.628
250
0.109022
27.2555
500
0.08721
43.605
1000
0.06687
66.87
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 17SZ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Obsolete |
| Number of Inputs | 1 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 17SZ14 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.2V ~ 1.2V |
| Supplier Device Package | SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
| Input Logic Level - High | 1.4V ~ 3.6V |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 5.9ns @ 5V, 50pF |