NL17SZ14P5T5G
onsemi
Product No:
NL17SZ14P5T5G
Package:
SOT-953
Description:
IC INVERT SCHMITT 1CH 1IN SOT953
User Guide
Mfr onsemi
Series 17SZ
Package Tape & Reel (TR)
Features Schmitt Trigger
Logic Type Inverter
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-953
Product Status Obsolete
Number of Inputs 1
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V
Number of Circuits 1
Base Product Number 17SZ14
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Input Logic Level - Low 0.2V ~ 1.2V
Supplier Device Package SOT-953
Input Logic Level - High 1.4V ~ 3.6V
Current - Quiescent (Max) 1 µA
Current - Output High, Low 32mA, 32mA
Max Propagation Delay @ V, Max CL 5.9ns @ 5V, 50pF