NL17SZ32DFT2G
onsemi
Product No:
NL17SZ32DFT2G
Package:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Description:
IC GATE OR 1CH 2-INP SC88A
User Guide
Mfr onsemi
Series 17SZ
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Logic Type OR Gate
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Product Status Obsolete
Number of Inputs 2
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V
Number of Circuits 1
Base Product Number 17SZ32
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Input Logic Level - Low -
Supplier Device Package SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Input Logic Level - High -
Current - Quiescent (Max) 1 µA
Current - Output High, Low 32mA, 32mA
Max Propagation Delay @ V, Max CL 4.5ns @ 5V, 50pF